06/01/2018

Serie A 2017/18 / 20. kolo / Cagliari - Juventus 0:1 (0:0)

u 22:39h / Kategorija:

U posljednjem kolu italijanskog šampionata pred zasluženu zimsku pauzu Juventus je putovao na Sardiniju, na noge Cagliariju Luisa Diega Lópeza Breija. Susret na Sardegna areni okončan je 16. sezonskom prvenstvenom pobjedom Bianconera, za koju se u 74. minuti golom pobrinuo Federico Bernardeschi.

Prvih 45. minuta ponudilo nam je dobru igru i jednog i drugog tima. Bianconeri su očekivano dominirali sredinom terena, ali kompaktnost i disciplinovanost Cagliarija nudila je priliku i napadu domaćina da ozbiljno ugrozi gol aktuelnog prvaka Italije. Prvi su po golu zaprijetili ipak gosti kada je u devetom minutu iz slobodnog udarca prečku gola Rafaela zatresao Paulo Dybala. Samo osam minuta kasnije okvir gola Rafaela se još jednom tresao, ovoga puta nakon maestralnog pokušaja Federica Bernardeschija sa nekih dvadesetak metara iskosa. Odgovorili su i domaćini u 26. minutu preko Pavolettija, koji nakon ubačaja iz ugla Cigarinija dobiva zračni duel nad Chiellinijem, ali njegov udarac glavom sjajno brani Wojciech Szczesny. Još jednom se Poljak na golu Stare dame iskazao u 44. minutu, kada je nakon sjajne konture Barelle, doduše uz pomoć stative skinuo odlučan pokušaj Fariasa. Na odmor se uprkos sjajnim prilikama na obje strane otišlo bez promjene rezultata.

Nastavak je donio isprekidanu igru i dosta sporiji ritam, te smo na prvu i jedinu pravu priliku, koju su gosti ujedno i iskoristili čekali čak do 74. minute. Douglas Costa je probio po desnoj strani, ubacio oštru prizemnu loptu na visinu peterca Cagliarija, na koju natrčava Federico Bernardeschi i iz blizine matira nemoćnog Rafaela za zasluženo vodstvo Stare dame. Do kraja nismo vidjeli promjenu rezultata, Juventus je pred zimsku pauzu upisao nove važna tri boda u utrci za sedmim uzastopnim Scudettom.
Cagliari (3-5-2): Rafael; Romagna, Ceppitelli, Pisacane 88'; Faragò, Ioniță 69', Cigarini, Barella 86', Padoin; Farias, Pavoletti.
Klupa (11): Cragno, Crosta; Andreolli, Capuano, 86' van der Wiel, Deiola, Dessena, Cossu, 88' Giannetti, Melchiorri, 69' Sau.
Trener: Luis Diego López Breijo
Juventus (4-3-2-1): Szczesny; Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira 60', Pjanić, Matuidi; Bernardeschi 79', Dybala 50'; Higuain.
Klupa (9): Pinsoglio, Loria, 79' Lichtsteiner, Rugani, Asamoah, Sturaro, Bentancur, 50' Douglas Costa, 60' Mandžukić.
Završetkom 20. kola Serie A nastupa zimska pauza. Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u ponedeljak, 22. januara sa početkom od 20:45h, kada će na Allianz Stadiumu u okviru 21. kola italijanskog šampionata ugostiti Genou Davidea Ballardinija.