23/12/2017

Serie A 2017/18 / 18. kolo / Juventus - Roma 1:0 (1:0)

u 22:41h / Kategorija:

Bianconeri su na Allianz Stadiumu susretom protiv Rome zatvorili 18. kolo italijanskog šampionata. Posljednji susret kalendarske 2017. godine pred navijačima Juventusa okončan je minimalnim slavljem aktuelnih prvaka Italije za koje se pogotkom u 18. minutu pobrinuo Medhi Benatija.

Domaćini su u utakmicu ušli agresivnije, ali rani pokušaji Khedire, Higuaina i Mandžukića nisu završavali u okviru gola Rimljana. Ipak, 18. minut donio je zasluženo vodstvo Bianconera. Miralem Pjanić je ubacio iz ugla, najbolji u skoku je bio usamljeni Giorgio Chiellini, čiji pokušaj glavom na prvu brani Alisson, međutim, lopta se odbija pred Medhija Benatiju koji nakon što pogađa prečku gola bivšeg kluba u nastavku akcije trese mrežu Giallorossih za minimalno vodstvo. Odgovorili su Rimljani kontrom Perottija, koji odlično poigrava El Shaarawya, ali istakao se na golu domaćina Wojciech Szczesny. Na pauzu se otišlo pri vodstvu Stare dame minimalnim rezultatom.

Mogao je Juve i do drugog pogotka u 55. minutu, ali nakon sjajnog proigravanja Samija Khedire Gonzalo Higuain iz odlične prilike šutira neprecizno. Igrao se 66. minut kada je i Matuidi pokušao iz blizine nakon dodavanja Mandžukića, ali još jednom je bio na visini zadatka 25-godišnji Alisson Becker. Najbolju priliku na utakmici propustili su Giallorossi u 80. minutu kada na centaršut De Rossija katastrofalno reaguje Giorgio Chiellini, a Florenzija je od izjednačenja dijelila prečka. U nastavku akcije upisao je pokušaj i Patrik Schick, ali mreža Szczesnya ostala je netaknuta. Dvije minute prije istekla regularnih devedeset upisali smo i pokušaj Cengiza Ündera, još jednom siguran je bio Poljak na golu Bianconera. Mogao je u sudačkoj nadoknadi do pogotka i Miralem Pjanić, ali silovit udarac sa 20.-tak metara, uz pomoć Alissona odsjeo je na prečki. Na drugoj strani Schick je iz kontre u četvrtoj minuti nadoknade istrčao u situaciju jedan na jedan sa golmanom Stare dame, ali Szczesny fantastičnom odbranom postavlja sebe za glavnog konkurenta u izboru za igrača utakmice. Promjene rezultata do kraja nije bilo, susret 18. kola Serie A okončan je minimalnim slavljem Stare dame.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić, Matuidi 79'; Cuadrado 77', Higuain, Mandžukić.
Klupa (12): Pinsoglio, Loria, Lichtsteiner, Rugani, Asamoah, 79' Marchisio, Bentancur, Sturaro, Dybala, Douglas Costa, 77' Bernardeschi, Pjaca.
Roma (4-3-3): Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nainggolan, De Rossi 85', Strootman 71'; El Shaarawy 67', Džeko, Perotti.
Klupa (12): Castan, Gonalons, Juan Jesus, Lobont, Moreno, Emerson, 71' Pellegrini, Peres, 67' Schick, Gerson, Skorupski, 85' Ünder.
Trener: Eusebio Di Francesco.
Narewdni susret će izabranici Massimiliana odigrati na Stadio Marc'Antonio Bentegodiju, a gostovanje Hellas Veroni i susret 19. kola Serie A na rasporedu je u narednu subotu, 30- decembra sa početkom od 20:45h.