09/12/2017

Serie A 2017/18 / 16. kolo / Juventus - internazionale 0:0 (0:0)

u 22:42h / Kategorija:

Šesnaesto kolo Serie A je na Allianz Stadium donio duel trećeplasiranih Bianconera i lidera tabele italijanskog šampionata, nerazzurre Luciana Spallettija. Uprkos boljoj igri Bianconeri nisu uspjeli stvoriti rezultatsku prednost, te je 237. zvanični Derby d'Italia okončan bez pogodaka.

Prvih 45. minuta donijelo je rovovsku bitku u kojem je prednjačio Juventus. Domaćini su već u osmom minutu propustili sjajnu priliku kada nakon dodavanja Miralema Pjanića odlično centrira Juan Cuadrado, a na visini druge stative iz sjajne pozicije i dva pokušaja Mario Mandžukić ne uspijeva matirati Samira Handanovića. Na narednu priliku čekali smo do 37. minuta kada nakon oduzete lopte na polovini gostiju, polukontru otvaraju Pjanić i Khedira, nakon čega Handanović još jednom briljira, ovoga puta na šut njemačkog internacionalca u redovima Bianconera. Posljednji minut regularnog dijela prvog poluvremena donio je još jednu sjajnu priliku Bianconerima da dođu do zasluženog vodstva, kada na centaršut Cuadrada odlično reaguje Mario Mandžukić i dobija zračni duel nad D'Ambrosiom, ali ovoga puta glavom pogađa samo prečku gola intera. Na pauzu se otišlo pri početnom rezultatu.

Deset minuta nastavka bilo je potrebno da upišemo prvi pokušaj intera, iz daljine je ne pretjerano opasno tukao Candreva, dok je na drugoj strani Mandžukić, ovoga puta dalekometnim udarcem još jednom na muke stavio Samira Handanovića. 60. minut donio je novi nepriliku pred golom intera. Sjajnim duplim pasom Juana Cuadrada i Gonzala Higuaina ispala je kompletna zadnja linija nerazzurra, ali još jednom Handanović održava svoj tim u ravnopravnom rezultatu osujetivši pokušaj loba od strane večeras izuzetno raspoloženog Kolumbijca. Igrao se 71. minut kada se i Kwadwo Asamoah odlučio na pokušaj iz daljine, ali silovit udarac uz dosta problema još jednom zaustavlja Samir Handanović. Do kraja Juventus uprkos boljoj igri ipak nije uspio iskoristiti prilike, a 237. Derby d'Italia okončan je bez pobjednika.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Asamoah; Khedira 75', Pjanić 85', Matuidi; Cuadrado, Higuain, Mandžukić.
Klupa (11): Alex Sandro, Barzagli, 85' Bentancur, Bernardeschi, Douglas Costa, 75' Dybala, Loria, Marchisio, Pinsoglio, Rugani, Sturaro.
Trener: Massimiliano Allegri.
internazionale (4-2-3-1): Handanović; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Santon 63'; Vecino, Borja Valero; Candreva 69', Brozović, Perišić; Icardi 86'.
Klupa (11): Berni, Cancelo, 86' Eder, 63' Dalbert, 69' Gagliardini, Karamoh, Mario, Nagatomo, Padelli, Pinamonti, Ranocchia.
Trener: Luciano Spalletti.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u okviru 17. kola italijanskog šampionata, a gostovanje Bologni Roberta Donadonija na veličanstvenom Renato Dall'Ara na rasporedu je u nedelju, 17. decembra sa početkom od 15:00h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.