22/11/2017

Allegri: "Odličan meč na taktičkom planu"

u 23:36h / Kategorija:
Massimiliano Allegri navodi da je odigrana predivna utakmica na taktičkom planu i da je zadovoljan zbog napretka u odbrambenim kretnjama.

"Ovo je bila predivna utakmica na taktičkom planu. Ovo je prvi put da smo odigrali 0-0 u tekućoj sezoni, protiv Barcelone koja se odlično brani. Imali bismo više povoljnih prilika da smo bili malo brži u tranziciji. U drugom poluvremenu, Barcelona nas je osujetila u toj nameri. Beleže se udaraci Douglasa Coste i Dybale. Momci su bili veoma dobri, umesto beka koji će napasti, izabrao sam Barzaglija koji je statičniji. Igrali smo sa trojicom u odbrani. Rekao sam igračima da me večeras nije interesovao rezultat, već nastup. Video sam pravi duh i pristup, jer kada se Juventus brani na određeni način, onda mu je teško dati gol. Rekao sam na početku da je za plasman dalje potrebno osam bodova. Sporting je pobedio na početku u Atini i pokvario mi je računicu. Možda je potrebno vise."

"Prošle godine do finala nismo izgubili nijednu utakmicu. U pretprošloj godini smo primili malo golova, ali svaka sezona je posebna priča. Moramo početi od današnje utakmice, jer smo protiv Sampdorije primali golove koje Juventus ne sme primati. Fokus je bio bolji večeras. U prvom poluvremenu na Camp Nou smo imali izglednije prilike nego sada, ali smo primili gol nakon kontranapada na isteku prvog poluvremena. Veoma je teško pronaći vremena za treniranje sada zbog rasporeda. Želimo da popravimo kvalitet fudbala, ali smo popravili defanzivnu fazu i zbog toga sam zadovoljan. Možda smo manje atraktivni za oko, ali smo čvršći i kompaktniji. Što se manje primaju golovi, više će biti samopouzdanja za stvaranje prilika i postizanje golova. Moramo raditi na konstrukciji igre iz poslednje linije, jer tu previše grešimo."

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.