20/09/2017

Serie A 2017/18 / 5. kolo / Juventus - Fiorentina 1:0 (0:0)

u 22:36h / Kategorija:

Peto kolo šampionata na Allianz Stadiumu donijelo je fudbalski dvoboj prijestolnica Piemontea i Toskane. Izabranici Massimiliana Allegrija su ugostiti Fiorentinu Stefana Piolija, nekadašnjeg fudbalera Stare dame, te upisali svoju petu pobjedu u nacionalnom šampionatu i ostali time na maksimalnom učinku. Jedini strijelac u minimalnoj pobjedi Juventusa bio je Mario Mandžukić na asistenciju Juana Cuadrada.
Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Sturaro (92' Lichtsteiner), Barzagli, Rugani, Asamoah; Matuidi, Bentancur; Cuadrado (82' Bernardeschi), Dybala (75' Pjanić), Mandžukić; Higuain.
Fiorentina (4-2-3-1): Sportiello; Laurini (51' Gaspar), Pezzella, Astori, Biraghi; Badelj, Veretout; Benassi (62' Dias), Thereau (68' Sanchez), Chiesa; Simeone.
Prvih 45 minuta na Allianz Stadiumu nisu donijeli očekivano kada su u pitanju susreti večerašnjih protivnika. Dosta izmijenjeni tim domaćina jeste dominirao sredinom terena, ali koliko su teško dolazili do gola protivnika koji se u Torino došao braniti i to u prvom poluvremenu jako dobro činio, dovoljno govori podatak da nismo upisali niti jednan pokušaj u okvir gola Sportiella. Na pauzu se otišlo pri početnom rezultatu.

Ipak, svega osam minuta nastavka bilo je potrebno za odbranu Fiorentine da kapitulira pred napadom Stare dame. Juan Cuadrado je ubacio sa desne strane, Gasper loše ispratio let lopte, a situaciju najbolje iskoristio Mario Mandžukić i postigao svoj drugi gol u sezoni. Bitan detalj utakmice zabilježili smo u 66. minutu kada je nakon neopreznog starta Badelj dobio svoj drugi žuti karton na utakmici i svoj tim u posljednjih 20.-tak minuta ostavio sa igračem manjka na terenu. Posljednja trećina drugog poluvremena ponudila je dobre pokušaje Juana Cuadrada, Maria Mandžukića i Miralema Pjanića, ali je na razini zadatka bio 25-godišnji Marco Sportiello. Do kraja nismo vidjeli promjenu rezultata, ostalo je Juventus 1, Fiorentina 0.

Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u subotu sa početkom od 20:45, kada će na Allianz Stadiumu u okviru 6. kola Serie A i 237. zvaničnom derbyu Della Mole ugostiti Granatu Siniše Mihajlovića.