31/07/2017

Prijateljska utakmica / Juventus - Roma 1:1 (1:0) 6:5 n.p.

u 00:14h / Kategorija:

Posljednji susret na Juventus Summer Tour by Jeep Bianconeri su na Gillette stadionu u Bostonu odigrali protiv Rome Eusebia Di Francesca. Regularni dio trećeg susreta Juventusa na International Champions Cupu 2017. okončan je rezultatom od 1:1. Drugu pobjedu na turniru donijeli su Juventusu jedanaesterci, ponajviše zahvaljujući sjajnoj odbrani Carla Pinsoglia.

U izrazito dinamičnom prvom poluvremenu Juventus je zadržao kontrolu igre. Bianconeri su nizali šanse, a do vodstva stigli u 29. minutu. Marchisio je započeo akciju koja je vodila do pogotka prebacivši loptu na lijevu stranu do Alexa Sandra koji je sjajnim vertikalnim dodavanjem izbacio Mandžukića iza posljednje linije odbrane, a Hrvat se sa lakoćom riješio istrčalog Beckera i zatresao nebranjenu mrežu Vučice.

Izjednačili su Rimljani u 74. minuti preko Edina Džeke. Kolarov je utrčao po lijevoj strani i odlično primjetio Džeku koji se ubacivao iza zadnje linije Juventusa, a istom nije bilo teško pokraj uspavane odbrane prvaka Italije matirati Pinsoglia sa svega par metara razdaljine, te postaviti konačan rezultat regularnog dijela utakmice.

Večerašnjim susretom su Bianconeri i zvanično apsolvirali Juventus Summer Tour by Jeep, te će se uskoro uputiti spram Londona gdje će u subotu, 05. avgusta sa početkom od 17:30h na Wembleyu posljednji pripremni susret sa Spursima Mauricia Pochettina, prije nego se vrate u Torino i krenu sa pripremama za predstojeću Supercoppa Itaiana.