06/05/2017

Serie A 2016/17 / 35. kolo / Juventus - Torino 1:1 (0:0)

u 22:37h / Kategorija:

Juventus stadion je u okviru 35. kola italijanskog šampionata ugostio 236. zvanični Derby della Mole, a Stara dama je četvrtim sezonskim remijem prekinula rekordan niz od 33 pobjede u nizu pred svojim navijačima. Adem Ljajić je u 52. minutu doveo goste u vodstvo, da bi konačan rezultat susreta postavio Gonzalo Higuain u drugoj minutu nadoknade.

Juventus (4-2-3-1): Neto; Lichtsteiner, Bonucci, Benatia, Asamoah (80' Alex Sandro); Khedira, Rincon (69' Pjanić); Cuadrado, Dybala, Sturaro (56' Higuain); Mandžukić.
Torino (4-2-3-1): Hart; Zappacosta, Rossettini, Moretti, Molinaro; Acquah, Baselli (75' Obi); Iago Falque (83' Iturbe), Ljajić, Boye (63' Benassi); Belotti.

Početak utakmice okarakterisala je rovovska bitka na sredini trena sa mnogo grešaka na obje strane, a na prvu priliku čekali smo do 15. minute kada se nakon ubačaja iz ugla Paola Dybale u šesnaestercu gostiju najbolje snalazi Medhi Benatija i glavom šalje loptu od prečku gola Harta. U nastavku akcije priliku da matira golmana Tora imao je i Leonardo Bonucci, ali šut štopera Stare dame i večerašnjeg kapitena Bianconera iz blizine sjajno blokira Molinaro. Narednu priliku za vodstvo propustili su Bianconeri u 28. minutu kada na centaršut Juana Cuadrada Mario Mandžukić dobro reaguje, ali udarac napadača Stare dame završava za malo iznad gola Harta. Dva minuta poslije novi prekid je još jednom donio opasnost pred gol Granate. Paulo Dybala je izveo takozvani skraćeni korner, dodao za Lichtsteinera, a Švicarčev silovit udarac sa 20 metara ipak sjajnom reakcijom brani golman gostiju. Najbolju priliku za vodstvo Bianconeri su propustili dva minuta prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena, kada nakon duže akcije domaćina Paulo Dybala nakon odličnog duplog pasa sa Mandžukićem izlazi u situaciju jedna na jedan sa golmanom gostiju, ali mladi Argentinac ne koristi priliku i iz blizine napucava večeras raspoloženog Joea Harta. Na odmor se otišlo pri početnom rezultatu.

Nastavak je krenuo u visokom ritmu, a Granata u 52. minutu dolazi do vodstva. Adem Ljajić je šutirao iz slobodnog udarca sa 20.-tak metara, prebacio živi zid i majstorski pogodio nebranjeni dio gola Norberta Neta za Juventus 0, Torino 1. Uzvratili su Bianconeri samo dva minuta poslije kada Mario Mandžukć nakon proigravanja Samia Khedire iz sjajne prilike šutira za malo pokraj gola Harta. Pola sata do kraja Granata je morala nastaviti sa igračem manjka na terenu nakon isključenja Acquaha. 67. minut je bio u toku kada je i Baselli pokušao iz daljine, ali ovoga puta na visini zadatka bio je Norberto Neto. Samo minut poslije još jednom Bianconeri ne koriste 100% priliku. Centaršut Lichtsteinera su Mandžukić i Dybala primirili za Samia Khediru koji potpuno neometan nestvarno sa 10 metara promašuje cijeli okvir gola Granate. Novu sjajnu priliku imali su domaćini 10 minuta poslije kada na prizeman centaršut za malo kasni u petercu gostiju Leonardo Bonucci. Dominaciju su domaćini naplatilu u sudačkoj nadoknadi kada Gonzalo Higuain sjajnim pokušajem sa 20 metara pogađa malu mrežu gola Harta i postavio konačan rezultat susreta, Juventus 1, Torino 1.

Naredni susret Bianconeri će odigrati već narednog utorka kada ja Juventus stadion stiže Monaco za uzvratnu utakmicu polufinala Lige prvaka u kojoj izabranici Massimiliana Allegrija brane rezultat iz prvog susreta, odnosno gostujuću pobjedu rezultatom od 2:0. 36. kolo Serie A Juventus vodi na noge drugoplasiranoj Romi Luciana Spallettija, a derbi kola na rasporedu je u subotu, 14. maja sa početkom od 20:45h.