15/04/2017

Serie A 2016/17 / 32. kolo / Pescara - Juventus 0:2 (0:2)

u 16:52h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 32. kola italijanskog šampionata gostovala Pescari Zdeneka Zemana. Susret na Stadio Adriatico okončan je 26. pobjedom Bianconera u okviru tekućeg nacionalnog šampionata, a oba pogotka za slavlje rezultatom od 0:2 postigao je Gonzalo Higuain.

Pescara (4-3-2-1): Fiorillo; Zampano, Campagnaro, Coda, Biraghi; Coulibaly, Muntari (58' Benali), Bruno (68' Bahebeck); Memushaj, Capriari; Brugman (78' Verre).
Juventus (4-2-3-1): Neto; Lichtsteiner, Barzagli, Rugani, Asamoah; Pjanić (46' Rincon), Marchisio; Cuadrado (88' Lemina), Dybala (54' Sturaro), Mandžukić; Higuain.

Pescara je iznenađujuće otvoreno ušla u susret sa aktuelnim prvacima Italije i na gol Norberta Neta zaprijetila već u 10. sekundi susreta. Tek što su Biancazzurri krenuli sa centra lopta je stigla u špic napada do Brugmana koji sa 20.-tak metara šutira snažno, ali samo pravo u ruke dobro postavljenog Neta koji je na ovom susretu mijenjao Gianluigija Buiffona. Ipak, kako je susret na Stadio Adriatico odmicao stvari su se lagano okretale ka očekivanom, a Juventus je kvalitet naplatio već u 22. minutu. Cuadrado je sjajno probio po desnoj strani i šutirao snažno u Fiorilla, koji ne uspijeva zadržati loptu već se ona odbila ponovno pred upornog Kolumbijca koji potom sjajnim proigravanjem dovodi u čistu situaciju Gonzala Higuaina, a Argentinac u takvim slučajevima ne griješi. Mogao je Gonzalo i do drugog pogotka u 37. minutu kada se nakon dodavanja Marchisia pravom malom majstorijom snalazi u šesnaestercu domaćina i snažno šutira u bliži ugao gola Fiorilla, ali golman Pescare ovoga puta uz muku ipak brani svoj gol. Ipak, ono što najboljem strijelcu sezone Bianconera nije pošlo za rukom u 37, jeste tri minute kasnije. Ovoga puta Pjanić je centrirao sa desne strane na visinu druge stative gdje je Mario Mandžukić glavom pripremio novi pogodak Higuainu, koji sa pet metara po drugi put na utakmici trese mrežu Delfina. Mogli su Bianconeri prije pauze i do ubjedljivijeg vodstva, ali u posljednjem minutu regularnog dijela poluvremena 27-godišnji Vincenzo Fiorillo još jednom sjajnom bravurom spašava svoju mrežu nakon udarca Paula Dybale. Na odmor se otišlo pri vodstvu Stare dame rezultatom od 2:0.

Nastavak susreta 32. kola okarakterisala je dosta agresivnija igra domaćina i nekoliko grubih startova koji su uslovili da na početku drugog poluvremena Allegri iz igre izvadi ozlijeđenog Paula Dybalu. Uslijedio je sporiji ritam i period u kojem se igralo uglavnom na sredini terena bez pravih prilika na obje strane. 85. minut je bio u toku kada smo upisali pokušaj domaćina preko Biraghija iz slobodnog udarca, ali na mjestu je bio sigurni Norberto Neto. Stara dama je mirno privela susret kraju, te sačuvala vodstvo iz prvog poluvremena. Završilo je Pescara 0, Juventus 2.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati na Barceloninom Camp Nou gdje će protiv Blaugrane pokušati održati prednost iz prvog susreta četvrtine finala Lige prvaka i plasirati se na narednu stepenicu najelitnijeg evropskog takmičenja. 33. kolo Serie A na Juventus stadion dovodi Genou, a utakmica je na rasporedu u nedelju, 23. aprila sa početkom od 20:45h.