08/04/2017

Serie A 2016/17 / 31. kolo / Juventus - Chievo Verona 2:0 (1:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 31. kola italijanskog šampionata na Juventus stadionu ugostila Chievo Veronu Rolanda Marana, te slavila svoju 32. historijsku uzastopnu pobjedu pred domaćim navijačima. Oba gola za slavlje Bianconera rezultatom od 2:0 postigao je Gonzalo Higuain.

Juventus (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner (85' Dani Alves), Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Marchisio; Cuadrado (66' Lemina), Dybala, Sturaro (72' Bonucci); Higuain.
Chievo Verona (4-3-1-2): Seculin; Cacciatore, Spolli, Cesar, Gobbi (46' Izco); Castro, Radovanović, Hetemaj (75' De Guzman); Birsa; Pellissier, Meggiorini (67' Inglese).

Bianconeri su mnogo bolje otvorili susret 31. kola te već na startu prijetili na gol Seculina preko raspoloženog argentinskog dvojca Dybala - Higuain, ali je 26-godišnjak na golu Letećih magaraca dobro reagovao na prijetnje domaćina. Ipak, 23. minut donio je prednost Juventusu. Paulo Dybala je sjajno probio po desnoj strani pored Radovanovića, sa gol aut linije poslao povratnu loptu na 11 metara otkuda Gonzalo Higuain preciznim šutem matira Andreu Seculina koji se našao na pogrešnoj nozi. Do kraja poluvremena imali su Bianconeri nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, ali uprkos terenskoj nadmoći promjene rezultata nije bilo. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Prve minute nastavka donijele su i prvi ozbiljniji pokušaj Chieva da ugrozi gol Juventusa, ali na šut iskusnog Pellissiera dobro reaguje Gianluigi Buffon. Nešto potom pokušao je i Meggiorini glavom nakon centaršuta Birse, ali i ovoga puta siguran je bio kapiten Bianconera. Vidjeli smo i odgovor Bianconera kada je u 61. minutu Gonzalo Higuain iskoristio lošu reakciju Nicolasa Spollija, ali udarac najboljeg strijelca sezone Juventusa odlazi za malo pokraj gola Seculina.  Uslijedili su dobri pokušaju Inglesea i Paula Dybale, ali u oba slučaja strijelci su bili za malo neprecizni pred protivničkim golovima. Samo minut poslije Dybala je sjajno proigrao Higuaina, a strijelac prvog gola ovoga puta na sebi nesvojstven način sa svega 10 metara ispred gola Chieva reaguje loše i šutira neprecizno. Oo što Gonzalu nije pošlo za rukom u ranijoj prilici jeste u 84. minuti. Nakon sjajnog prodora Paula Dybale, Lichtsteiner je ubacio na 10.-tak metara od gola Chieva za Gonzala Higuaina, a ovaj hladokrvno pričeka da Seculin ispadne i bez mnogo problema iskusno po drugi put na utakmici matira goste, te postavi konačan rezultat utakmice Juventus 2, Chievo Verona 0.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u utorak kada na Juventus stadion stiže Barcelona za prvu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka. 32. kolo Serie A Juventus vodi u goste Pescari, a utakmica na Stadio Adriatico je na rasporedu u nedelju, 15. aprila sa početkom od 15:00h.