19/04/2017

Liga prvaka 2016/17 / 1/4 finala / Barcelona - Juventus 0:0 (0:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je doputovala na Barcelonin Camp Nou sa namjerom da održi prednost iz prvog susreta četvrfinala Lige prvaka koje su Bianconeri osam dana ranije nad timom Luisa Enriqiuea ostvarili domaćom pobjedom rezultatom od 3:0. Susret u prijestolnici Katalonije okončan je bez pogodaka, a Stara dama se uz madridski dvojac, te francuski Monaco plasirala među četiri najbolje ekipe Evrope. Tim Massimiliana Allegrija je danas oborio još jedan klupski rekord, a riječ je o šestoj uzastopnoj utakmici u okviru Lige prvaka u kojoj Stara dama nije primila gol.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen, Jordi Alba, Umtiti, Pique, Roberto (78' Mascherano); Iniesta, Busquets, Rakitić (58' Paco); Neymar, Suarez, Messi.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Dani Alves; Pjanić, Khedira; Mandžukić, Dybala (75' Barzagli), Cuadrado (83' Lemina); Higuain (88' Asamoah).

Od prvog minuta uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka bilo je jasno da je Juventus na Pirinejsko poluostrvo došao igrati svoju igru. Tako je i prva ozbiljna situacija pred golovima bila upravo ispred Ter Stegena, preko čijeg je gola ipak otišao udarac Gonzala Higuaina iz 13. minute susreta. Uzvratili su domaćini šest minuta kasnije preko Mssija, ali Argentinac sa desetak metara nesmetano promašuje cijeli gol Buffona. Na novu priliku čekali smo do 31. minuta kada se sa 20 metara na udarac ponovo odlučio Lionel Messi, ali ovoga puta siguran je bio kapiten Stare dame. Najbolju priliku za vodstvo pripustili su Bianconeri u 38. minutu kada je nakon sjajnog proigravanja Miralema Pjanića Gonzalo Higuain u padu iz prve pokušao iznenaditi ipak dobro postavljenog Ter Stegena. Na pauzu se otišlo pri početnom rezultatu.

Prvu trećinu nastavka obilježili su dobri, ali ipak za malo neprecizni pokušaji Juana Cuadrada na jednoj, te Lionela Messija na drugoj strani. Svoju najbolju priliku za vodstvo Blaugrana je dočekala u 67. minutu kada nakon kornera Naymara Gigi Buffon nedovoljno dobro boksuje loptu, a u nastavku akcije Messi ne koristi izlazak Buffona i sa 10 metara šutira visoko iznad gola Bianconera. Igrao se 80. minut kada smo zabilježili sjajnu reakciju Gianluigija Buffona nakon udarca Mascherana iz velike blizine. Već u istoj minuti mogao je i Sami Khedira na drugoj strani do pogotka, ali nije se najbolje snašao njemački reprezentativac pred golom Blaugrane. Do kraja su Bianconeri iskusno utakmicu priveli kraju, te ovjerili plasman u polufinale najelitnijeg evropskog takmičenja.

Žrijebanje poluinalnih parova Lige prvaka na rasporedu je prekosutra, u petak 21. aprila. Izabranici Massimiliana Allegrija će narednu utakmicu odigrati u okviru 33. kola Serie A koje na Juventus stadion dovodi Genou, a meč je na rasporedu u nedelju, 23. aprila sa početkom od 20:45h.