08/02/2017

Serie A 2016/17 / 18. kolo / Crotone - Juventus 0:2 (0:0)

u 19:51h / Kategorija:

Izabranici Massimiliana Allegrija su putovali u Calabriju na noge Crotonea Davidea Nicole kako bi odigrali utakmicu odgođenog 18. kola italijanskog šampionata. Novu, 19. pobjedu u šampionatu Juventusu su golovima donijeli Mario Mandžukić i Gonzalo Higuain.

Crotone (4-4-2): Cordaz; Rosi, Ceccherini, Ferrari, Mesbah; Stojan, Capezzi, Barberis, Sampirisi (70' Acosty); Tonev (78' Trotta), Falcinelli (84' Suljić).
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Dani Alves (78' Barzagli), Bonucci, Rugani, Asamoah; Khedira (70' Pjanić), Rincon; Pjaca (89' Sturaro), Dybala, Mandžukić; Higuain.

Stara dama je u donekle izmijenjenom sastavu ušla u susret protiv izuzetno defanzivno angažovanog domaćina, ali više od poluprilika nismo zabilježili do 23. minuta kada Paulo Dybala nakon dodavanja Higuaina šutira sa nekih 20 metara, ali je na mjestu bio kapiten Crotonea, Alex Cordaz. Uzvratio je 10.-tak minuta kasnije Dybala Higuainu dobrim dodavanjem, ali i ovoga puta golman domaćina bez većih problema otklanja opasnost ispred svoga gola.

Najbolju priliku za vodstvo Juventus je propustio u 45. minutu kada udarac Marka Pjace odlično brani Cordaz, a u nastavku pokušaj loba Paula Dybale iz peterca raščišćava Ceccherini. Na pauzu se otišlo pri početnom rezultatu.

Nastavak je donio sličan fudbal na Stadio Ezio Scida, gdje je na terenu postojala samo jedna ekipa. Bianconeri su napadali, ali na prvi pokušaj po golu domaćina čekali smo do 57. minuta kada Gonzalo Higuain glavom šalje loptu pravo u ruke dobro postavljenog Cordaza.

Ipak, 60. minut donosi slavlje Bianconera. Nakon duže akcije na udarac se odlučio Kwadwo Asamoah, isti sjajno brani golman domaćina, ali samo odbija loptu pred Mandžukića koji iz trka, te iz jako teškog ugla sjajno pogađa za vodstvo Stare dame. Na drugoj strani odgovorili su domaćini preko Diega Falcinellija, ali oprezan je bio Gianluigi Buffon.

Na 2:0 povisio je Gonzalo Higuain u 74. minutu. Pjanić je započeo akciju, a sjajno asistirao Tomas Rincon za sjajnog Argentinca koji iz blizine šalje loptu iza leđa kapitena Crotonea. Dvije minute kasnije pokušao je i Pjaca, ali ne tako dobar udarac mladog Hrvata bez problema hvata Cordaz.

Pet minuta prije kraja isteka regularnog dijela utakmice zabilježili smo i sjajan pokušaj Miralema Pjanića sa 10 metara, ali se bosanskohercegovačkom internacionalcu na putu do novog pogotka isprječila prečka. Do kraja je Juve zadržao kontrolu nad utakmicom i upisao novu pobjedu, ovoga puta rezultatom od 2:0.

Stara dama će narednu utakmicu odigrati već naredne nedelje sa početkom od 20:45h, kada će na Sardiniji, u gostima Cagliariju odigrati susret 24. kola Serie A.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.