23/12/2016

Supercoppa Italiana 2016 / Juventus - Milan 1:1 (1:1) 4:5n.p.

u 20:20h / Kategorija:
Početni sastav Juventusa

Juventus i Milan su pred božićne praznike putovali u Dohu/Katar gdje su na Jassim Bin Hamad Stadionu odigrali utakmicu Supercoppa Italiana. 29. izdanje italijanskog nacionalnog Superkupa završeno je lutrijom jedanaesteraca u kojoj su više sreće imali Rossoneri, slavivši ukupnim rezultatom od 5:4.

Juventus (4-3-1-2): Buffon; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro ⇅ (32' Evra); Khedira, Marchisio, Sturaro ⇅ (79' Lemina); Pjanić ⇅ (67' Pjanić); Higuain, Mandžukić.
Milan (4-3-3): Donnarumma; Abate ⇅ (102 Antonelli), Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli ⇅ (74' Pašalić), Bertolacci; Bonaventura, Bacca ⇅ (102 Lapadula), Suso.

Javne opomene
Juventus (2): Lichtsteiner, Higuain.
Milan (3): Kucka, Romagnoli, De Sciglio.

Stara dama je u utakmicu ušla mnogo bolje od izabranika Vincenza Montelle i već u prvih 15 minuta, pokušajima Stefana Sturara, Maria Mandžukića i Alexa Sandra, četiri puta primorali mladog Gianluigia Donnarummu na intervencije. Ipak, 17. minut donio je prednost Bianconerima kada se nakon ubačaja iz kornera od strane Miralema Pjanića u protivničkom šesnaestercu najbolje snašao Giorgio Chiellini i sjajnim udarcem zatresao mrežu Rossonera. Milanisti su se probudili pred kraj prvog poluvremena, te iz prve i jedine prilike u okviru prvih 45. minuta Supercoppe ujedno i pogodili mrežu Buffona i došli do izjednačenja. Suso je centrirao sa desne strane, a Bonaventura pobjegao Stefanu Lichtsteineru, te sjajnim udarcem glavom matirao kapitena Stare dame, koji je danas po 600. put branio crno-bijele boje najtrofejnijeg kluba Italije. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu od 1:1.

Nastavak je donio bolju igru Rossonera, koji su 57. minuti preko Romagnolija propustili sjajnu priliku kada je defanzivac Milana sa 11 metara glavom pogodio prečku gola Gianluigia Buffona. Stara dama je samo par minuta kasnije uzvratila preko Samia Khedire, koji je fantastičnim udarcem sa 25 metara primorao Donnarummu na novu izvrsnu paradu. Uslijedio je period u kojem su Bianconeri dominirali, ali preko Dybale i Sturara nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti na gol Milana. Sa druge strane najbolju je priliku za vodstvo propustio Carlos Bacca, ali smo zabilježili još jednu odličnu reakciju Buffona. Regularnih 90. minuta nije pružilo pobjednika 29. izdanja Supercoppa Italia, te se utakmica nastavila u produžetke.

Već u drugoj minuti produžetka Milan je propustio priliku utakmice kada nakon gužve u petercu Carlos Bacca sa svega par metara od gola nije uspio dovesti svoj tim u vodstvo. Maratonska 2 sata Calcia nije riješilo pitanje osvajača Supercoppa Italiana za za 2016. godinu, a tko će kući ponijeti novo srebro odlučila je lutrija jedanaesteraca.

Nakonpromašaja Maria Mandžukića i Paula Dybale sa bijele tačke, novi trofej pripao je Milanu, koji je sada sa Juventusom izjednačio broj osvojenih titula na 7.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.