30/07/2016

Prijateljska utakmica / South China - Juventus 1:2 (1:1)

u 12:02h / Kategorija:

Stara dama je odigrala posljednju pripremnu utakmici na turneji po Australiji i Hong Kongu, a ovoga puta odmjerila je snage sa najtrofejnijim klubom lige Hong Konga, South China. Tim Massimiliana Allegrija slavio je pobjedu rezultatom od 2:1 golovima Medhia Benatie i Valerio Lorenzo Rossetia, dok je jedini pogodak za domaći tim postigao Chan Siu Ki.

South China: Tsang (46' Mora), Chak (63' Runqiu), Griffiths (63' Hok Hei), Carlos (46' Hiu Chung), Awal (77' Yiu Cheong), Ki Chan (77' Cheuk Hin), Ho Chan, Agbo (46' Siu Kwan), Cheung (46' Kwung Chung), Russell (46' Leung), Tse (63' Siu Kei).
Juventus (4-3-2-1): Neto (46' Audero); Alex Sandro (63' Coccolo), Rugani (63' Severin), Benatia (46' Marrone), Macek; Hernanes (67' Carlos Blanco), Pereyra (64' Parodi), Pjanić (46' Vittale); Kastanos, Dybala (65' Padovan); Cerri (46' Rosseti).

Stara dama je bolje otvorila utakmicu na dalekom istoku, a prilike su u prvim minutama propustili pretvoriti u pogotke Alex Sandro i Cerri, nakon što je Brazilčev udarac glavom završio na stativi gola domaćina, dok je Italijanov zaustavio domaći golman. Međutim, u vodstvo dolaze domaćini u 21. minuti. Neto je istrčao na dugu loptu i katastrofalno pogriješio, a konfuziju u šesnaestercu prvaka Italije najbolje iskoristio Chan Siu Ki koji sa 15 metara neometano trese mrežu za vodstvo South China. Poravnanje rezultata upisali smo u 26. minuti kada iz slobodnog udarca Miraema Pjanića lopta pogađa živi zid, te se pomalo sretno odbija pred Medhia Benatiju koji bez mnogo muke donosi rezultatsku neizvjesnost sa svega par metara udaljenosti od gola domaćina. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu od 1:1.

Nastavak je očekivano donio veliki broj izmjena, te nešto otvoreniju igru i brojne polu-prilike. Promjenu rezultata nismo zabilježili do 82. minute kada nakon udarca iz daljine Parodia golman domaćeg tima loše reaguje i odbija loptu pred Rossetia koji sa par metara postavlja konačan rezultat utakmice u Hong Kongu - South China 1, Juventus 2.

Tim Massimiliana Allegrija će narednu pripremnu utakmicu odigrati u Londonu 07. avgusta, kada će protiv West Ham Uniteda učestvovati u inauguraciji obnovljenog stadiona tima kojeg sa klupe predvodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić.