26/07/2016

Prijateljska utakmica / Juventus - Tottenham 2:1 (2:0)

u 14:01h / Kategorija:

Juventus je nakon poraza od Melboure Victorya odigrao drugu pripremnu utakmicu u okviru Internacionalnog kupa šampiona, ovoga puta u duelu sa Mauricio Pocchetinovim Tottenhamom. Ovoga puta Stara dama je slavila rezultatom od 2:1 golovima Paola Dybale i Medhia Benatie, dok je jedini pogodak za engleski tim postigao Erik Lamela.

Juventus (4-3-2-1): Neto; Alex Sandro (79' Coccolo), Rugani (79' Severin), Benatia (46' Marrone), Lirola; Asamoah (66' Vitale), Hernanes (79' Macek), Lemina (79' Blanco); Pereyra (46' Cerry), Pjanić (66' Parodi); Dybala (79' Rosseti).
Tottenham (4-2-3-1): Vorm; Miller (46' Winks), Carter-Vickers, Ball (79' Amos), Trippier (63' Harrison); Wanyama, Mason (46' Yedlin); Chadli (46' Onomah), Carroll (63' Edwards), Son (46' Lamela); Janssen (63' Walkes).

Juventus je utakmicu počeo furiozno, a već u petom minuti imali su vodstvo od 1:0. Greška odbrane londonskog kluba omogućila je Robertu Pereyri da preotme loptu od Dominica Balla na 30 metara od gola Vorma i proslijedi ju Paulu Dybali kojem sa 15-tak metara nije bilo teško zatresti mrežu nemoćnog golmana Spursa. Samo devet minuta kasnije, nakon kornera Stare dame i panike u šesnaestercu Tottenhama, lopta stiže na lijevu stranu pred Miralema Pjanića koji sjajno pogađa Medhia Benatiu, a Marokanac se bosansko-hercegovačkom internacionalcu odužio izvanrednim šutem glavom u nebranjeni dio gola Michela Vorma. Sa dva gola prednosti Juventus je prepustio sredinu terena Spursima koji su konačno zaigrali nešto bolje, ipak, nisu bili u stanju da priprijete ozbiljnije na gol Norberta Murara Neta, te se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Bianconera od dva gola razlike.

Nastavak je donio uobičajene brojne promjene, ali i bolju igru Engleza, a 67. minut donosi smanjanje prewdnosti Stare dame. Heranes je pogriješio na 35 metara od gola Juventusa, vezni red Londonskog kluba pomalo sretno preuzeo loptu i proslijedio za Erika Lamelu koji sa vrha šesnaesterca matira Neta i smanjuje rezultat na 2:1. Mogao je Tottenham i do izjednačenja do kraja, ali u par navrata istakao se sjajnim intervencijama Neto. Do kraja nismo vidjeli promjenu rezultata, Juventus je slavio rezultatom od 2:1.

Ovo je bila posljednja utakmica Bianconera u Australiji na ovosezonskim pripremama pred novu sezonu, koji će uskoro krenuti put Hong Konga gdje imaju zakazan prijateljski susret sa South China Athletic Association. Meč je na rasporedu 30. jula sa početkom od 12:00h.