01/05/2016

KOLO 36 / Juventus - Carpi 2:0 (1:0)

u 14:25h / Kategorija:

Juventus je u okviru 36. kola italijanskog šampionata na svom stadionu ugostio 17-plasirani Carpi Fabrizia Castorija, te pobjedom rezultatom od 2:0 povisila rekord od broja pobjeda pred domaćim navijačima bez primljenog gola na 10. Strijelci za novo slavlje Bianconera bili su Hernanes u 42, odnosno Simone Zaza u 80. minuti utakmice.

Juventus (3-5-2): Buffon; Evra, Bonucci, Rugani; Alex Sandro, Asamoah (85' Sturaro), Hernanes, Pogba, Cuadrado (74' Lichtsteiner); Morata (46' Zaza), Mandžukić.
Carpi (3-5-1-1): Belec; Suagher, Romagnoli, Zaccardo; Gagliolo, Martinho (66' Lasagna), Cofie, Crimi (74' Porcari), Sabelli; Verdi (85' De Guzman); Mbakogu.

Zaprijetili su Bianconeri već na isteku 6. minuta kada na dugu loptu Bonuccija Pogba šutira iz prve, ali dobro je bio postavljen Belec. Odgovorili su Biancorossi preko Simonea Verdija, ali na mjestu je bio kapiten domaćina. Kako je poluvrijeme odmicalo tempo je opadao, a sve je mirisalo kao da će se na poluvrijeme otići bez promjene rezultata. Ipak, u toku je bio 42. minut kada se Hernanes odlučio na udarac iz daljine, te sa 25 metara šutirao silovito, a golman Carpia uspio samo za malo skrenuti loptu u donji lijevi ugao svoga gola. Na pauzu se otišlo pri minimalnoj prednosti Stare dame.

Nastavak je krenuo u duhu prvog poluvremena, Juventus je dominirao, gostujući tim se odlučio za povremene izlete preko kontra napada. Ritam je znatno opao, a o tomu dovoljno govori podakak da smo prvu ozbiljniju priliku zabilježili tek u 80 minutu kada je Mandžukić oprobao šut glavom. Ipak, samo minut poslije Simone Zaza je uduplao vodstvo Bianconera. Pogba je centrirao sa desne strane, a Zaza nadskočio Romagnolija i prevario Beleca na golu Carpija za Juventus 2, Carpo 0. Do kraja je Stara dama imala par prilika da dođe do još ubjedljivije pobjede, ali do promjene rezultata nije došlo.

U predzadnjem, 37. kolu šampionata Juventus će gostovati Hellas Veroni na Marcantonio Bentegodiu, a utakmica je na rasporedu u nedjelju sa početkom od 20:45h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.