23/02/2016

Juventus - Bayern 2:2 (0:1)

u 22:42h / Kategorija:

Juventus je u okviru prve utakmice osmine finala Lige prvaka na svom stadionu ugostio Bayern Munchen Josepa Guardiole, te odigrali prvi historijsku remi Juventusa i Bayerna u Torinu. Rezultat je na kraju glasio 2:2, nakon što su se u strijelce upisali Thomas Muller i Arjen Robben za goste, odnosno Paulo Dybala i Stefano Sturaro za Staru damu.

Juventus (4-4-2): Buffon; Evra, Bonucci, Barzagli, Lichtsteiner; Pogba, Marchisio (46' Hernanes), Khedira (69' Sturaro), Cuadrado; Dybala (75' Morata), Mandžukić.
Bayern Munchen (4-1-4-1): Neuer; Lahm, Kimmich, Alba, Bernat (74' Benatia); Vidal; Robben, Muller, Thiago, Costa (84' Ribery); Lewandowski.

Prvi su po golu zaprijetili domaćini. Duga lopta nenadano stiže pred Mandžukića, koji opet ishitreno reaguje i prerano i loše šutira pravo u ruke Manuela Neuera. Odgovorio je Bayern ti minute poslije preko bivšeg igrača Stare dame, Artura Vidala, koji sa 20 metara šutira silovito, ali pravo u ruke Buffonu.

11. minut donio je opasnost pred gol gostiju. Paul Pogba je oduzeo loptu na sredini terena, odlično izbacio Dybalu po lijevoj strani, ali centaršut Italo-Argentinca na drugoj stativi za malo propušta pospremiti u mrežu Mario Mandžukić.

Nastupio je period igre u kojoj je Pepova ekipa potpuno preuzela konce igre u svoje ruke. Sjajno dodavanje Robbena vara Barzaglia i Bonuccia, te Lewandowski i Muller sami izbijaju pred Buffona. Poljak je nesebično dodao, a Thomas Muller sa svega 6 metara neobično lošom reakcijom propušta pospremiti loptu u mrežu domaćina kraj već svladanoga Gigija Buffona. Nove prilike imali su gosti u 30. minuti. Prvo je Bernat sa 20 metara šutirao pravo u ruke kapitenu Juventusa, a nešto kasnije nakon slobodnog udarca Lewandowski glavom šutirao, ali još jednom u ruke odlično postavljenog Buffona.

Ipak, 43. minut donosi zasluženu prednost za Bavarce. Robbenov centaršut stiže do Coste, Brazilac iz prve šalje povratnu loptu na rub peterca, lopta se odbila nesretno od blok odbrane pred Thomasa Mullera, koji ovoga puta ne griješi i pogađa nebranjeni dio gola Gianluigija Buffona. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom od 0:1.

Deset minuta nastavka bilo je potrebno Bavarcima da udvostuče vodstvo. Juventus je krenuo nešto ofanzivnije, a koriste kontra napad u kojem mnogo pomaže sudac Martin Atkinson ne primijetivši očit prekršaj Lewandowskog nad Bonuccijem. U nastavku kontranapada Robben koristi igrača manjka u defanzivi Stare dame, dolazi do prostora, te sa 15 metara sjajno pogađa za 0:2 kraj nemoćnog Gianluigija Buffona.

63. minut donosi nadu Staroj dami. Cuadrado je povisoka kontranapad po desnoj strani, dodao za Maria koji sjajno izbacuje Paula Dybalu iza zadnje linije Bavaraca te sjajno pogađa za Juventus 1, Bayern 2.

Imao je Juve sjajnu priliku za izjednačenje u 67. minuti utakmice. Ovoga puta kontru je povukao Mario Mandžukić, sjajno ubacio na drugu stranu za Cuadrada koji sa 15 metara iskosa šutira, ali sjajno reaguje ovoga puta golman gostiju.

Bio je to period bolje igre Stare dame, a 76. minut donosi izjednačenje na Juventus stadionu. Odlično su kombinirali Mari Mandžukić i Alvaro Morata koji je par minuta ranije zamjenio Dybalu. Španac je ubacio glavnom na 7 metara gdje sjajno utrčava druga izmjena Massimiliana Allegrija, Stefano Sturaro i donosi izjednačenje kraj nemoćnog Manuela Neuera.

Novu priliku za potpuni preokret propustio je Paul Pogba kada je 7 minuta prije kraja nakon dodavanja Stefana Lichtsteinera sa 10 metara glavom šutirao preko gola gostiju. Novi udarac po golu gostiju pokušao je Leonardo Bonucci u sudačkoj nadoknadi nakon bloka Die Roten, ali šut nije bio dovoljno kvalitetan da bi savladao Neuera. Do kraja nije bilo promjena, ostalo je Juventus 2, Bayern Munchen 2.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredn meč igrati u nedjelju u okviru 27. kola italijanske Serie A sa početkom od 20:45h, kada na Juventus stadionu ugoste milanski inter. Uzvrat osmine finala Lige prvaka na rasporedu je u srijedu, 16. marta.