27/09/2015

Juventusovi rivali Lige prvaka

u 15:02h / Kategorija:
Izvor fotografije: footyheadlines.com

I dok se momci Massimiliana Allegria muče kako bi loš start domaćeg prvenstva lagano bacili u zaborav, niti njihovim rivalima grupe D Lige prvaka ne ide bajno.

Naredni protivnik Juventusa španska Sevilla nalazi se na nezavidnom mjestu na tabeli La Lige. U evropskom natjecanju ekipa Unai Emerya krenula je veoma dobro domaćom pobjedom protiv Monchengladbacha rezultatom od 3:0. U prvenstvu se sa druge strane drže loše sa jednakim bilansom kao kod Bianconera. Jedna pobjeda, dva remija i tri poraza zakucala ih je u donji tabele. Ipak jučerašnja pobjeda na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán nad Vallecanom ih je donekle vratila u život. Gameiro i N'Zonzi doveli su domaćine u vodstvo, da bi u nastavku gosti potpuno poravnali rezultat. Sedam minuta prije kraja utakmice Vallecano ostaje sa igračem manje, što za par minuta iskorištava Konoplyanka i donosi prvu sezonsku pobjedu u domaćem prvenstvu za svoj novi klub.

Ekipa Manuela Pellegrinia je nakon poraza od Juventusa izgubila konce i u domaćem prvenstvu. Prvo su poraženi na svome stadionu od strane Bilićevog West Hama, da bi jučer na White Hart Laneu doživjela katastrofu. "Građani" su poveli preko de Bruynea u 25. minutu, da bi u nastavku četiri puta vadili loptu iz sopstvene mreže. Nakon ova dva poraza prepustili su čelo tabele ljutitim gradskim rivalima.

Sa druge strane, Monchengladbach se nakon poraza od Seville probudio. Nakon pet uzastopnih poraza u prvenstvu "Die Borussen" su upisali dvije pobjede protiv ekipa sa začelja i sada se nalaze na 14. mjestu Bundeslige. Prvo je na Borussia-Parku pala ekipa Augsburga rezultatom od 4:2, da bi tim Andréa Schuberta jučer odnio sva tri boda i sa Mercedes-Benz Arene u Stuttgartu. Xhaka i Raffael, uz auto gol Gentnera su bili strijelci da goste, dok je za domaćine počasni pogodak postigao Ginczek.